Edukacja w „Kegliku” to nie tylko sukcesy naszych uczniów ale również nauczycieli. Grzegorz Pyrzyk – nauczyciel informatyki został ponownie wyróżniony przez firmę Microsoft prestiżowym tytułem MIE Expert jako jeden z 176 najbardziej innowacyjnych nauczycieli w całym kraju.

Z tego tytułu nasz nauczyciel 19 i 20 października brał udział w Polish E2 Education Exchange. Dwudniowa konferencja w polskiej siedzibie firmy Microsoft w Warszawie obfita była w liczne wykłady i warsztaty. Wykład pt. „Nie bój się zmian, to Twoja szansa na rozwój” poprowadził znany polski dziennikarz – Marcin Prokop. Bardzo ciekawe wystąpienie przedstawił również Tomasz Kopacz „AI w 21 wieku – czyli dlaczego matematyka jest potrzebna. I co się stanie z ludźmi?”. Konferencja to nie tylko ciekawe doświadczenie i inspiracja ale również wymiana pomysłów na temat tego jak zmieniać edukację i wykorzystywać nowe technologie w dydaktyce oraz życiu szkoły.

Program Microsoft Innovative Educator Expert to ekskluzywny program, którego ideą jest rozpoznanie w poszczególnych szkołach na całym świecie nauczycieli-wizjonerów, którzy korzystając na co dzień z technologii jednocześnie wskazują nowe drogi ich wykorzystania w edukacji uczniów oraz innych nauczycieli. Nauczyciele z tytułem eksperta MIE są na co dzień blisko technologii Microsoft w swojej pracy, a także są liderami innowacyjności w edukacji.