W dniach 15-17 marca 2019 roku w Karlinie odbył się I Puchar Polski w zapasach kobiet w kategorii wiekowej kadet. Na zawody pojechała Aleksandra Kowalska uczennica klasy VIII jako najmłodszy rocznik w tym gronie. Walczyła bardzo dzielnie i na 26 startujących zawodniczek w kat do 57 kg zajęła 11 miejsce.
Drugi etap tych zawodów to II Puchar Polski, który odbył się w Komornikach w dniach 05-07 kwietnia 2019 roku i tu Ola wystąpiła wśród 26 zawodniczek zajmując bardzo dobre 8 miejsce docierając do ostatniej rundy eliminacyjnej. Na drodze Oli stanęła późniejsza medalistka imprezy, jednak te występy pozwoliły zakwalifikować się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (odpowiednik Mistrzostw Polski), ale co ważniejsze Ola zwróciła na siebie uwagę trenerów kadry Polski….
W związku z tym w dniach 07-12 kwietnia Aleksandra Kowalska wzięła udział na obiektach KS Sobieski Poznań w zgrupowaniu kadry Polski w zapasach kobiet w kategorii wiekowej kadet. Jest to wyróżnienie dla zawodniczki oraz szkoły, ale również docenienie dotychczasowej pracy i zaangażowania na treningach.
Gratulujemy Oli wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów!!