W dniach od 10-14 kwietnia dyrekcja Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Keglik” przebywała w Sevilli, gdzie wzięła udział w spotkaniu projektowym Erasmus+ wraz z partnerami z Hiszpanii, Litwy, Rumunii oraz pracownikami Laboratorium w Sevilli. Celem spotkania było omówienie dotychczasowych rezultatów projektu, a zwłaszcza wyników badań laboratoryjnych i eksperymentów, które zostały przeprowadzone na lekcjach biologii, chemii oraz fizyki, by zwiększyć atrakcyjność tych zajęć dla uczniów. Innowacyjność projektu została dostrzeżona przez Narodową Agencję w Hiszpanii, która bardzo wysoko ocenia postępy prac projektowych. Bardzo ważnym elementem projektu jest udział Laboratorium w Sevilli, które jest autorem eksperymentów przeprowadzanych przez uczniów w szkołach partnerów oraz Uniwersytetu w Paryżu, którego pracownik przyjedzie we wrześniu do Środy Wielkopolskiej, by przeprowadzić szkolenie dla nauczycieli przedmiotów ścisłych.

Spotkanie projektowe było okazją do przygotowania kolejnego międzynarodowego spotkania, które również w Sevilli odbędzie się w dniach od 26.05-2.06. Jednak tym razem w spotkaniu wezmą udział uczniowie, którzy będą mieli okazję do samodzielnego przeprowadzania eksperymentów i doświadczeń w słynnym Laboratorium w Sevilli, które było jednym z pierwszych powstałych laboratoriów w Europie. Do Sevilli pojedzie grupa 6 uczniów „Keglika” wraz z dwoma opiekunami.

Nie zabrakło również czasu na poznanie tego przepięknego miasta, jego historii oraz tradycji. Na długo w pamięci uczestników pozostanie Plac Hiszpański, czy jedna z największych na świecie katedr – Katedra Najświętszej Marii Panny w Sevilli. Pałac Królewski – Alkazar oraz uliczki Starego Miasta, tym bardziej nas urzekły, że za 6 tygodni tą samą trasą będą podążali uczniowie „Keglika”.

Wynikiem ogromnej aktywności szkoły na arenie projektów międzynarodowych jest umożliwienie ponad 70% uczniów naszej szkoły uczestnictwa w zagranicznej mobilności w roku szkolnych 2017-2018. Wynik ten jest powodem do dumy i ogromnie motywuje do dalszego poszukiwania partnerów zagranicznych.