W dniach 07-09 grudnia 2018 roku w Czarnym Borze odbył się 13 Czarny Bór Open w zapasach kobiet. Jest to największa tego typu impreza w tej części Europy. Na zawody przyjechało ponad 330 zawodniczek reprezentujących 17 państw z Europy i Kazachstanu. Były reprezentacje narodowe m.in. Węgier, Łotwy, Litwy, Chorwacji, Białorusi, Czech oraz zawodniczki reprezentujące kluby sportowe z tych i pozostałych krajów uczestniczących w zawodach.
Ze Środy Wielkopolskiej pojechały m.in. dwa Kegliki: Michalina Ignaszak w kat do 50 kg i Aleksandra Kowalska w kat do 57 kg. Dla każdej z nich był to pierwszy start na takiej imprezie w tak… doborowym towarzystwie. Walki stały na bardzo wysokim sportowym poziomie. Michalina Ignaszak w kategorii do 50 kg doszła do finału zajęła 2 miejsce zdobywając srebrny medal. To największy sukces zawodniczki w turnieju międzynarodowym. Aleksandra Kowalska wystąpiła jako najmłodsza kadetka w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej i zajęła 25 miejsce walcząc bardzo dzielnie z przeciwniczkami starszymi i bardziej doświadczonymi.
Możliwość obserwacji medalistek mistrzostw krajowych, Europy, Świata i Igrzysk Olimpijskich na pewno zostaną wykorzystane w dalszej pracy szkoleniowej a dziewczyny w kolejnych latach wystartują z dużo mniejsza tremą.
Czarny Bór Open jest traktowany jak nieoficjalne Mistrzostwa Europy i udział w takiej imprezie jest dużym wyróżnieniem. Oby tak dalej.