W dniach od 26 do 31 maja grupa 7 uczniów Keglika wraz z opiekunami przebywała na Łotwie w ramach projektu My Sign Club & My Sign Application finansowego ze środków programu Erasmus+. Koordynatorem projektu a jednocześnie jego współautorem jest Krzysztof Pyrzyk, którego podczas spotkania na Łotwie wspomagali Adam Eichler oraz Małgorzata Kaczmarek. Poza Keglikiem w projekcie biorą udział partnerzy z Łotwy – Polskie Gimnazjum w Rezekne oraz szkoła średnia z Turcji ze Stambułu.

Projekt został bardzo wysoko oceniony przez Narodową Agencję przez co „Keglik” otrzymał na jego realizację dotację w wysokości 25 215,00 euro. Celem projektu jest zwrócenie uwagi na osoby posługujące się językiem migowym. Uczniowie z Polski, Łotwy oraz Turcji podczas wspólnych warsztatów tworzą aplikację na urządzenia mobilne, takie jak m.in. tablety i telefony komórkowe, której podstawowym zadaniem jest konwersja języka mówionego na migowy. Pomysł dotyczący realizacji takiego projektu zrodził się już grudniu 2016 podczas wizyty przedstawicieli Niepublicznego Gimnazjum „Keglik” w Stambule.

W trakcie tygodniowego wyjazdu pobytu na Łotwie uczniowie zwiedzili nie tylko stolicę Rygę, ale również piękne tereny południowo-wschodnie. Kolejne spotkanie projektowe odbędzie się w Środzie Wielkopolskiej w dniach od 23 do 29 września. Keglika odwiedzą uczniowie i nauczyciele z Łotwy oraz Turcji.