W dniach 14-28 lipca br trzyosobowa grupa nauczycielek „Keglika” przebywała we Florencji – stolicy Toscanii, by zrealizować kolejne szkolenie w ramach programu Erasmus + (mobilność nauczycielska).

Realizacja projektu pt. STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka, czyli innowacyjne nauczanie przedmiotów ścisłych) rozpoczęła się już w maju wyjazdem dwóch nauczycielek do Regio Emilia również we Włoszech, gdzie zdobywały nowe umiejętności w zakresie nauczania i wychowywania ucznia niepełnosprawnego. Podstawowym celem projektu STEM jest odejście od teoretycznego charakteru zajęć z biologii, chemii, fizyki i matematyki na rzecz eksperymentów, doświadczeń i prostych prac badawczych oraz prowadzenie zajęć z zastosowaniem innowacyjnych narzędzi ICT i skutecznych metod nauczania.

Na kursie we florenckiej szkole Europass nauczycielki „Keglika” poznawały m.in. tajniki robienia krótkich filmów edukacyjnych przy wykorzystaniu tabletów i iPadów i przekonywały się jak skuteczne i atrakcyjne może być uczenie i uczenie się.

Mobilności w ramach Erasmusa + to nie tylko nauka to również możliwość poznawania Europy, w tym przypadku Florencji i całej Toscanii, która jest bardzo urokliwa, a zabytki Florencji, w tym muzea należą do najciekawszych w Europie.